5-та Міжнародна конференція з трансплант-координації в Стамбулі

Грудень, 16, 2023
Є такі важливі люди в процесі трансплантації як трансплант-координатори.
Окрім ведення пацієнтів до та після трансплантації, на їхні плечі лягає складна і відповідальна роль – поговорити з родиною потенційного донора про можливість трансплантації та отримати їх згоду чи незгоду на пересадку органів.
Лікар та трансплант-координатор Інституту серця МОЗ України Тетяна Мигалега цього року мала можливість відвідати 5-й Міжнародний курс трансплант-координації, який відбувся в Стамбулі з 11 по 15 грудня 2023, та організаторами якого є International Transplant Network спільно з European Society for Organ Transplantation.
Основні теми, які розглядались на курсі – це основи трансплант-координації, трансплантації та просвітницької роботи з населенням щодо питань донації, тобто пожертвування органів після смерті, задля можливості врятувати інших людей.
На курсі обговорювали менеджмент та діагностику смерті головного мозку, правила розмови з близькими та родичами донора, як допомогти прийняти правильне рішення. Піднімались питання етики та психології, повʼязані з донацією, релігійні аспекти таких рішень і повна їхня підтримка зі сторони основних релігій світу – християнство, іслам, буддизм, іудаїзм тощо.
Ми щасливі, що мали можливість доєднатись до такої події, виступити перед міжнародною спільнотою та розказати про наш досвід трансплант-координації, яка з кожним роком в Україні набирає все більше обертів.
Критичною складовою для розвитку трансплантації є навчання громадян та суспільства щодо прийняття донорства та розуміння, що кожна людина після смерті може врятувати багато життів – від 2 до 8 і більше і це найвеличніший прояв жертовності та свідомості.
Дякуємо за підтримку Українському центру трансплант-координації, Борису Тодурову, Михайлу Загрійчуку.