Імплантація мініатюрного механічного серця 22-річному пацієнту в Інституті серця

Листопад, 26, 2019

26 листопада 2019 року в Інституті серця командою фахівців на чолі з директором Інституту професором Борисом Тодуровим було імплантоване міні-механічне серце 22 річному пацієнту з Миколаєва з діагнозом ускладнена ділатаційна кардіоміопатія. Операція пройшла успішно.

Загалом, це вже сьома імплантація механічного серця в Інституті серця та в цілому в Україні.

Під час операції професору Борису Тодурову асистували кардіохірурги Гаврил Ковтун, Антон Шпачук і Андрій Патола, операційна сестра Наталя Копильчук, анестезіологи Микола Гончаренко, Максим Гончаренко, перфузіолог Олександр Дружина. На імплантації був присутній професор Петр Нємєц (університетська клініка у Брно, Чехія), проктор компанії Medtronic.

Механічне серце для цієї імплантації було придбане за державні кошти без витрат з боку пацієнта. Наступний етап – трансплантація донорського серця.

Для інформації: мініатюрне механічне серце нового покоління має компактний блок керування та батарею, яка має заряд на 4 години, при цьому пацієнт завжди має при собі дві змінні батареї такої ж ємності. Тобто пацієнт має змогу пересуватися незалежно від зовнішніх енергоносіїв більше ніж 12 годин.