Операція по корекції синдрому ALCAPA командою Бориса Тодурова, Інститут серця

Березень, 31, 2020

Вперше за 61 рік пацієнт з синдромом ALCAPA отримав артеріальну кров в ліву коронарну артерію завдяки команді Інституту Серця під керівництвом директора Інституту професора Бориса Тодурова.

Синдром ALCAPA – аномальне відходження лівої коронарної артерії від легеневої артерії. Зазвичай операції з корекції цього синдрому виконуються в перші дні або тижні після народження, тому що у таких хворих сильно знижується функція викидів і вони вмирають від серцевої недостатності.

В даному випадку був кальцинованої лівий шлуночок. Тобто там напевно був інфаркт, напевно була виражена ішемія, і весь лівий шлуночок, вся передня стінка і задня стінка по обвідної були покриті кальцієм.

Ми закрили ліву коронарну артерію з просвіту легеневої артерії латкою. Що огинає відходила від передньої міжшлуночкової дуже високо і просто прошити її не здавалось можливим. Тому закрили синтетичної латкою горб і вшили шунт, широкий гарний шунт, в передню підшлуночкову. Немає сенсу вшивати в огинаючу, тому що цього  широкого шунта з тим діаметром передньої міжшлуночкової цілком вистачає, щоб постачати кров’ю і огинаючу, і передню.

Операція була закінчена успішно, серце працює.