Поль Бодрі і Едуард Соколов – дві людини з трансплантованими серцями – зустрілись в Інституті серця.

Липень, 6, 2018

6 липня 2018 р. в Інституті серця відбулася зустріч двох унікальних людей з трансплантованими серцями – українця Едуарда Соколова та француза Поля Бодрі (Paul Baudry). Едуарду серце було трансплантоване Борисом Тодуровим рівно 15 років тому – у липні 2003 р.. Це була перша успішна трансплантація серця в Україні. Днями Едуард саме приїхав до Інституту серця для планового обстеження.
Поль отримав нове серце у 2009 р. у клініці Hopital de la Pitié завдяки доктору Оберу (Dr. Aubert).
Поль почав жити з новим серцем, ведучи активний спосіб життя. В 2013 р. він піднявся на 6000 метрів в Андах, на одну з найвищих гір у світі, це був абсолютний рекорд для людини з донорським серцем.
Зараз Полю 56 років, його дружній візит в Інститут серця відбувся в рамках велосипедного заїзду The Sun Trip 2018, учасники якого на сонячних велосипедах проїдуть 12000 км за 100 днів з Ліону до китайського міста Кантон. На запитання, як він наважився на такий довгий заїзд без спеціалізованої підтримки під час подорожі, рухаючись горами та долинами, Поль відповів: “Я маю жити для сина. Серце вимагає руху та сил”.
Проїжджаючи шляхами України, Поль як учасник заїзду пропагує донорство і робить це, не маючи сумнів ні у своїх силах ані у своєму серці.