TAVI 77-річній пацієнтці з критичним аортальним стенозом

Лютий, 15, 2024

Лікування пацієнтів з комплексними ураженннями клапанів серця – це завжди непрості та важкі випадки в кардіохірургії. Нещодавно В інституті серця була успішно пролікована пацієнтка 77 років у якої був виявлений критичний аортальний стеноз, а особливістю було те, що пацієнтка 10 років перед цим була прооперована з приводу недостатності мітрального (імплантовано механічний протез) та тристулкового клапана серця (пластика кільцем).

Враховуючи те, що повторне оперативне втручання має високі хірургічні ризики, хірурги прийняли рішення провести малоінвазивне втручання: ендоваскулярну заміну аортального клапана серця (TAVI). Виконували втручання, згідно європейської практики, під місцевим знеболенням. Імплантований клапан останнього покоління Medtronic PRO+, що має додаткову спідницю та розроблений для зменшення вірогідності параклапанної недостатності саме для пацієнтів підвищеного ризику. В гарному стані та без ускладнень пацієнтка виписана на 5-ту добу після втручання.

Команда Інституту серця: Андрій Хохлов , Михайло Тодуров, Микола Стан, Марія Слюбик, Наталія Понич, Сергій Судакевич, Людмила Омельченко, Тетяна Касапова.