Вперше в Україні відбулася трансплантація двох органів одночасно

Листопад, 23, 2021

Другий день поспіль в Інституті серця МОЗ України наші лікарі зробили ще одну трансплантацію серця.
Цей випадок був унікальним, адже вперше в Україні в Інституті серця відбулася трансплантація двох органів одночасно (симультанна операція). Все пройшло успішно.

Пацієнт – 52-річний киянин Всеволод, який останні 16 років перебував на гемодіалізі, адже в нього відмовили нирки. На жаль, серце чоловіка не витримало ниркової терапії та супутніх патологій. Воно вийшло з ладу та перетворилося на камінь, адже в нього був кальциноз, його серце було вкрите кальцієм. Спершу лікарі пересадили чоловіку серце, а потім – нирку.

Вчора працювало дві команди: наші лікарі на чолі з Борисом Тодуровим та Владиславом Закордонецем з колегами з Київського міського центру нефрології та діалізу. Дякуємо за відмінну роботу.
Команда Інститут серця МОЗ України:
Борис Тодуров, Гаврил Ковтун, Андрій Патола, Антон Шпачук, Микола Гончаренко, Олександр Рудяк, Олександр Ревенко,
Анастасія Тюлєнєва, Сергій Судакевич, Анна Мельник

Світла пам’ять донору, який загинув через інсульт. Шана та подяка його родині за це непросте рішення, яке дало можливість врятувати життя батькові двох дітей та ще двом іншим людям, якім пересадили нирку та печінку.
Окрема подяка Медична мережа “Добробут”, яка була «лікарнею донора» за те, що швидко повідомили про потенційного донора.