Фахова школа «Первинна і вторинна кардіоваскулярна профілактика»

Жовтень, 14, 2023

В суботу 14 жовтня Інститут серця МОЗ України і Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика провели очну фахову школу «Первинна і вторинна кардіоваскулярна профілактика». У ній взяли участь 25 лікарів-кардіологів з усіх регіонів України, які напередодні школи безпосередньо ознайомилися з роботою відділень Інституту серця. Школу було зареєстровано Центром тестування при МОЗ України як захід із безперервного професійного розвитку лікарів.

Програма школи включала викладення аспектів скринінгу, первинної і вторинної профілактики серцево-судинних хвороб. Зокрема, було висвітлено значення ультразвукового дослідження судин для скринінгу кардіоваскулярної патології (І.Шкурат). В окремих лекціях розглянуто пріоритети корекції факторів ризику та шляхи досягнення контролю артеріального тиску (Л.Ткаченко), шляхи профілактики серцевої недостатності і фібриляції передсердь (О.Онищенко, О.Жарінов). Крім того, було викладено підходи до використання пристроїв для профілактики раптової серцевої смерті (Я. Скибчик). Особливу увагу аудиторії привернули доповіді з діагностики

аортального стенозу та ендоваскулярної імплантації аортального клапана (Н.Понич, А.Хохлов).

Реалізація наукової програми стала можливою завдяки зусиллям керівників відділень, провідних фахівців Інституту серця і кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика, які підготували оригінальні доповіді та програму тестування слухачів для отримання сертифікату БПР. Слухачі високо оцінили чудову організацію заходу.