Конференція «Успіхи та актуальні проблеми трансплантації і донорства органів в Україні»

Березень, 18, 2021

18 березня відбулась друга науково-практична конференція «Успіхи та актуальні проблеми трансплантації і донорства органів в Україні».

У конференції взяли участь міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, представниця Комітету Верховної Ради України Оксана Дмітрієва, директор Інститут серця МОЗ України Борис Тодуров, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії інституту НМУ ім.О.О.Богомольця Сергій Дубров, засновниця всеукраїнської платформи донорства IDonor Ірина Заславець, директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова Олег Самчук, в. о. генерального директора в Українському центрі трансплант-координації Дмитро Коваль, та ще багато учасників, яких хвилює доля української трансплантації.

Конференція була надзвичайно насиченою та результативною.
За минулий рік в українській трансплантології відбувся суттєвий прогрес і одне з актуальних питань, яке освітила конференція – це створення повноцінної, цивілізованої системи трансплантації.
Активну дискусію учасники конференції прийняли в обговоренні таких тем:
– організація процесу трансплантації: констатація смерті мозку,
– отримання згоди на донорство, підбір пари донор-реципієнт,
– хірургічний та посттрансплантаційний етапи;
– ведення пацієнтів ДО та ПІСЛЯ трансплантації;
– сучасні проблеми імуносупресії при трансплантації серця, печінки, нирок та підшлункової залози;

Окремим питанням було винесено популяризацію культури донорства органів. Адже надзвичайно важливо вести зрозумілу та відкриту комунікацію з людьми, які є основними учасниками процесу: і потенційними донорами та/або їх родинами, і реципієнтами.

Дякуємо всім за таку конструктивну розмову – це надихає. Рухаємось далі.