В Україні вдруге відбулася трансплантація серця

Лютий, 4, 2020

Друга трансплантація серця відбулася в Ковелі!!!
Серце пересадив проф. Борис Тодуров – генеральний директор Інституту серця, який прибув з командою Інституту серця: Гаврил Ковтун – завідувач відділення трансплантації органів і тканин, Микола Гончаренко – завідувач відділення анестезіології, Ігор Кузьмич – завідувач відділення інтенсивної терапії, Сергій Судакевич, Сергій Шелудько, Анна Мельник, Ревенко Олександр, Олексій Станішевський, Горбовська Наталія) та працював разом із лікарями Ковельської районної лікарні (Ковельське МТМО на чолі з головним лікарем лікарні Олегом Самчуком).

Пацієнт із новим серцем – Святослав Німчук, 59 років. У минулому він водій швидкої. Пережив два інфаркти, серце було критично вражене, врятувати могла лише трансплантація.

“Неможливе – можливо! Чергова трансплантація серця в Ковелі. Відмінна робота великої команди фахівців”, – Борис Тодуров

Донором став 42-річний пацієнт – колишній військовий, який помер від інсульту. Його дружина, сестра і мама дали згоду на донорство. Лікарі кажуть, що навіть не довелося довго розповідати про важливість такого рішення. Вони погодилися одразу, бо захотіли, щоб навіть після смерті їхня рідна людина продовжила жити.
Хвилиною мовчання в операційній вшанували пам’ять чоловіка, перш ніж взяти його органи.
У чоловіка вилучили нирку та серце – врятовано 2 житті!