Малесеньке українське сердечко врятовано

Квітень, 7, 2023

Крихітка Мілана народилася передчасно, на 24 тижні вагітності з екстремально низькою вагою тіла – всього 600 грамів, та ще й з вродженою вадою серця- відкрита артеріальна протока, яка зазвичай закривається після народження дитини упродовж перших діб життя. Якщо її не закрити вчасно і вона великих розмірів, дитина не може дихати самостійно. Крихітку виходжували в Рівенському пологовому будинку два тижні, щоб вона трішки підросла.

Міланка знаходилася на штучній вентиляції легень. Коли її вага досягла 800 грамів, дитячі лікарі Інститут серця МОЗ України, щоб зекономити час і уникнути стресу для дитини поїхали до Рівенського пологового будинку, де їй зробили відкриту хірургічну операцію. Більше життю поспішайки нічого не загрожує. Після своєчасного втручання такі дітки зазвичай гарно ростуть і розвиваються.

Команда Інституту Серця МОЗ України:
Василь Карпенко, Володимир Вашкеба, Алла Колч.

Окрема величезна подяка адміністрації Пологовий будинок Рівненської міської ради, а особливо Світлані Муравській, а також Олені Вараві – дитячому кардіоревматологу, лікарю функціональної діагностики.