Візит відомого індійського трансплантолога Балакришнана до Інституту серця

Червень, 27, 2018

27 червня  в конференц-залі ДУ «Інститут серця МОЗ України» відбулася зустріч лікарів та пацієнтів із відомим індійським трансплантологом доктором Комаракші Балакришнаном. 2010-го року він пересадив перше серце, а нині на рахунку вже понад 250 трансплантацій, десятки разів трансплантував серця дітям.

Доктор Балакрішнан  –  визнаний експерт в  лікуванні серцевої недостатності на кінцевій стадії . Він   вперше запровадив  імплантацію механічних сердець LVAD і HVAD як  терапію призначення пацієнтам, які очікують на трансплантацію серця, активно сприяв створенню в Індії  центру   боротьби  з серцевою недостатністю в госпіталі Fortis Malar в Ченнаї, є одним із десяти кращих трансплантологів світу.

Під час  зустрічі обговорювались питання раннього післяопераційного етапу  ведення пацієнтів після пересадки та імплантації механічного серця. Присутні отримали надруковані примірники протоколів ведення пацієнтів в реанімації та стаціонарі. Особливу  увагу у своєму виступі  доктор К. Р. Балакрішнан звернув на  ускладнення, які виникають у віддаленному післяопераційному періоді, і поділився досвідом із  практикуючими  лікарями про тактику їх розпізнавання та лікування.

Цікавою була лекція, яку К. Р. Балакрішнан присвятив протоколам ведення пацієнтів після трансплантації серця у віддаленому післяопераційному періоді. Ця тема викликала жваву дискусію та низку запитань,  як практикуючих лікарів, так і пацієнтів після трансплантації серця.

Після виступу доктор К. Р. Балакрішнан розпочав огляд пацієнтів після трансплантації серця. Огляд тривав до пізнього вечора, і кожен пацієнт міг особисто поспілкуватися з доктором К. Р. Балакрішнан, пройти ЕХО-КГ, отримати корисну інформацію та рекомендації.

Команда Інституту Серця вдячна доктору К. Р. Балакрішнан за рекомендації щодо  ведення пацієнтів після трансплантації серця, за  неоціненний досвід з  програми трансплантології, яка успішно функціонує в  Індії вже понад 20 років.