Перша українсько-литовська науково-практична конференція «Сучасна кардіологія»

Травень, 18, 2024

Непересічною подією для української медицини стала перша українсько-литовська науково-практична конференція «Сучасна кардіологія», яка відбулась у Києві 17-18 травня 2024 року. Форум було організовано Інститутом серця МОЗ України спільно з кардіологічною клінікою Вільнюського університету. Протягом двох днів безпосередніми учасниками цьому унікального, чудово організованого заходу стали близько 500 лікарів-кардіологів і лікарів суміжних спеціальностей з усіх регіонів України. Крім того, сотні лікарів переглядали трансляцію конференції у режимі онлайн. Конференцію було зареєстровано Центром тестування при МОЗ України як захід із безперервного професійного розвитку лікарів.

Структура програми конференції відобразила основні тенденції розвитку сучасної кардіології – акцент на профілактику, своєчасну і досконалу діагностику найбільш поширених хвороб серця, невід’ємний зв’язок з інтервенційною кардіологією і кардіохірургією. Матеріал наукових засідань і майстер-класів переважно включав обговорення унікальних клінічних випадків, узагальнення практичних і наукових доробок провідних експертів Інституту і наших кафедр. Слухачі з перших уст почули і побачили те, як у надзвичайно складні періоди пандемії і повномасштабної війни працював і продовжував розвиватися провідний кардіологічний і кардіохірургічний центр України, який саме в цей період став локомотивом і безумовним лідером програми трансплантації серця, продовжував упроваджувати новітні кардіохірургічні втручання. Значну увагу було приділено новим можливостям ультразвукової і функціональної діагностики хвороб серця і судин, застосування пристроїв і катетерних втручань при порушеннях ритму і провідності, ендоваскулярного лікування вад серця. Але, напевно, найпомітнішою стала рубрика «Кардіохірургія для кардіологів», в рамках якої слухачі отримали детальну і доступну інформацію про використання сучасних технологій кардіохірургії.

Конференція «Сучасна кардіологія» стала надзвичайно важливим етапом співпраці Інституту серця МОЗ України з кардіологічною клінікою Вільнюського університету. Безумовно, особиста участь і доповіді професора Діани Закаркайте, лікарів Алексеюса Зорінаса, Вілюса Янушаускаса і Гедрі Балчунайте стали родзинкою цього заходу. Ми змогли відчути потужну і щиру підтримку наших литовських колег, з особливим зацікавленням почули про досвід організації роботи Університетської клініки, організації післядипломної освіти та наукових досліджень, обговорили можливості подальшої співпраці.

Дякуємо всім доповідачам, слухачам і всім залученим до організації цього важливого форуму! Окрема вдячність нашим партнерам – фармацевтичній компанії «Дарниця»! Сподіваємось, що конференція «Сучасна кардіологія» стане гарною традицією. Продовжуємо працювати і мріяти про наступні форуми!