Перший в світі імплантат системи VisONE®: багатообіцяючий початок
“Завдяки зусиллям команди дослідників з Інституту Серця, ми провели першу в світі імплантацію розробленої нами системи VisONE і надалі маємо намір продемонструвати переваги асимптоматичної стимуляції діафрагми (ADS) у пацієнтів з серцевою недостатністю і зниженою фракцією викиду », – зазначив у своїй доповіді на XIX національному з’їзді кардіологів України, що проходив у Києві 26-28 вересня, президент і головний виконавчий директор компанії VisCardia Inc. Пітер Бауер.
25 липня 2018 р. у Київському Інституті Серця в клінічних умовах виконана перша в світі імплантація системи VisONE® медичного розробника VisCardia Inc. Таким чином покладено початок важливого пілотного дослідження VisONE Heart Failure Study в Україні з використання пристроїв для лікування пацієнтів з серцевою недостатністю.
Генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров (зліва) та президент і головний виконавчий директор компанії VisCardia Inc. Пітер Бауер.
Імплантація виконана під керівництвом директора Інституту Серця, члена-кореспондента НАМН України, професора, Бориса Тодурова і головного дослідника проекту доктора медицини і філософії Віталія Демянчука.
У 53-річного пацієнта зі зниженою до 17% фракцією викиду лівого шлуночка спостерігалася симптоматична серцева недостатність, незважаючи на оптимально підібраний режим медикаментозної терапії, . Відсутністю належного результату терапії з одного боку і альтернативних варіантів лікування з іншого, було продиктовано застосування системи VisONE®.
Хірург, доктор медицини і філософії Олександр Плегуца, який виконав лапароскопічну імплантацію, підкреслив: «Практичність і доцільність цього нового і мінімально інвазивного підходу зменшують час процедури, що особливо важливо для пацієнтів з серцевою недостатністю. Це дозволяє їм швидше відновлюватися в порівнянні з раніше застосовуваними медичними практиками ». Имплантована система обладнана генератором електричних імпульсів, який забезпечує асимптоматичну стимуляцію діафрагми (ADS) з метою покращення функції серця. «Наші доклінічні дослідження продемонстрували, що ADS покращує гострі гемодинамічні параметри і фракцію викиду лівого шлуночка, залишаючись безсимптомною і позбавленою побічних ефектів методикою.
Команда дослідників в рамках проекту VisONE Heart Failure Study (NCT03484780) (зліва направо):
Ігор Кузьмич, Оксана Пантазі, Євген Житинський, Олександр Плегуца, Пітер Бауер, Віталій Дем’янчук, Наталія Понич, Микола Гончаренко, Оксана Давидчук.
«Ми дуже раді, що цей інноваційний підхід в терапії дозволить надавати допомогу тим пацієнтам, які раніше були практично приречені. Наш Інститут буде активно і скрупульозно вивчати вплив цього методу на серцеву недостатність », – заявив директор Інституту Серця професор Тодуров.