Тромбектомія у недоношеної дитини вагою менше 1800 г

Вересень, 26, 2018

25 вересня 2018 р. хлопчик із Житомирської обл, який народився місяць тому на 29 тижні вагітності з вагою 1400 г, був доставлений до Інституту серця швидкою з діагнозом субтотальний тромбоз правого передсердя і флотируючими тромбами лівого передсердя. По приїзді до Інституту вага хлопчика склала 1750 г.

Напередодні консиліум лікарів разом з директорм Інституту серця Борисом Тодуровим на підставі даних діагностики та аналізів прийняли рішення про проведення термінової операції.

Година знадобилася на діагностику і підготовку дитини до екстреного хірургічного втручання.

Операція з видалення тромбів проводилася зі штучним кровообігом, а під час основного етапу на тлі глибокої гіпотермії та повної зупинки кровообігу.

Операція, яку виконувала завідувач відділення вроджених вад серця Ірина Аксьонова з командою лікарів – Володимир Вашкеба, Дмитро Гарбуз, Ірина Галамай, Олена Дудко – пройшла успішно, життя дитини було врятоване. Загальна довжина вилучиних тромбів склала близько 4 см!

За останній рік це шостий випадок видалення тромбів у недоношених дітей з вагою менше 2-х кілограмів. Всі операції успішні.