Україна вперше була представлена на Всесвітньому конгресі трансплантологів серця та легень

Квітень, 13, 2024

Щорічна міжнародна зустріч і наукові сесії ISHLT відбулися в Празькому конгрес-центрі в Празі, Чеська Республіка, з 10 по 13 квітня 2024 року.

Честю для нашої команди було вперше представляти Україну на світовому зʼїзді трансплантологів серця та легень ISHLT2024 у Празі. На відкритті конгресу директор Інституту серця професор Борис Тодуров виступив із 30-хвилинною доповіддю про трансплантацію у воєнний час. Ця вступна презентація викликала надзвичайну реакцію світової медичної спільноти.

Наша місія полягала в тому, щоб нагадати світові про складні часи, які переживає наша країна, та умови, в яких працює медицина під час повномасштабної війни Росії проти України, і всі були свідками, яку ціну ми за це платимо. У представленому відео наша найменша пацієнтка, 6-річна дівчинка, Соломійка, якій 8 місяців тому пересадили серце, виконала пісню гурту «Калуш». Весь зал стоячи аплодував нашій команді та її роботі.

Ми рятуємо життя, незважаючи на бажання ворога їх знищити. Ми ділимося своїми випробуваннями та боротьбою зі світом, використовуючи кожну можливість.

Щиро дякуємо організаторам та команді ISHLT за запрошення та всебічну підтримку.