Урочиста прес-конференція «Життя продовжується”

Серпень, 8, 2023

Визначна подія в Інституті серця МОЗ України.

Сьогодні відбулася урочиста прес-конференція «Життя продовжується”, яка була присвячена першій в Україні трансплантації серця дитині від дитини та мета якої – привернути увагу суспільства до досягнень української медицини та важливості культури донорства.

Перша в Україні трансплантація серця дитині від дитини відбулася в ніч з 9 на 10 липня 2023 року в Інституті серця МОЗ України. Нове серце отримала шестирічна Соломійка, яка за півтора року до цього перенесла звичайну вірусну інфекцію і як наслідок отримала важке ускладнення на серце. Донором для неї став хлопчик Юра, 4 роки, який раптово отримав несумісний з життям діагноз.

Прес-конференція відбулася в день виписки Соломійки, до якої також доєдналась і Юліанка, 17 років, яка перенесла трансплантацію серця на день раніше Соломійки у Львові, що стало можливим завдяки плідній співпраці колег Інституту серця та Перше медичне об’єднання Львова.

Попри військовий час, ми робимо все можливе для розвитку трансплантації в Україні та дякуємо всім лікарям за їх працю, всім причетним, хто бере участь у трансплантації, за підтримку – Міністерству охорони здоровʼя України, Українському Центру трансплант-координації та уряду.

Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України, під час свого виступу наголосив, що «формування культури донорства в Україні є одним з ключових факторів прогресу в сфері трансплантації».

Дякуємо також Оксані Дмитрієвій – Народному депутату України і Дмитру Ковалю – Генеральному директору Українського центру трансплант-координації, які завітали до нас аби обговорити нагальні питання з цього приводу.

Борис Тодуров, підсумовуючи захід зазначив, що «заради таких моментів, заради цих посмішок варто жити та працювати.»

Соломійка і Юліана, отримавши смаколики від Milk Bar, подарунки від Будинку іграшок і гостей заходу, разом з батьками рушили додому.
Бажаємо їм найважливішого – міцного здоров’я, мирного неба та вільної незалежної України.

Життя продовжується. Разом до Перемоги!