Вперше в Україні в Інституті серця імплантовано мініатюрне механічне серце Medtronic

Жовтень, 22, 2019

22 жовтня 2019 року в Інституті Серця вперше в Україні було імплантоване механічне серце нового покоління Medtronic Heart Ware 2 який є одним з найзастосованіших в світі пристроїв LVAD (Left Ventricular Assistance Device). Загалом, це вже шоста імплантація механічного серця в Інституті серця та в цілому в Україні. Особливістю операції стало застосування революційно нового методу імплантації – через мінінвазивні доступи. Було виконано два розрізи – міністернотомія та бокова торакотомія.

Імплантація LVAD через мініінвазивний доступ стала можливою, насамперед, завдяки компактності механічного серця нового покоління, до того ж воно має менший блок керування та меншу за розміром, але не за об’ємом, батарею ніж у попередньо імплантованого пристрою LVAD Berlin Heart. Батарея механічного серця нового покоління має заряд на 4 години, а пацієнт завжди має з собою 2 змінні батареї такої ж ємкості. Тобто пацієнт має змогу пересуватися незалежно від енергоносіїв більше ніж 12 годин.

Оперуючий хірург під час імплантації – професор Борис Тодуров, асистенти – кардіохірурги Гаврило Ковтун та Антон Шпачук. Операція була проведена під наглядом професора з Чехії Петра Нємца і представників фірми Medtronic Шанта Григоряна та Наді Чапічіклової. Операція пройшла успішно, пацієнт переведений до відділення Інтенсивної Терапії.

Пацієнт швидко проходить етап післяопераційної реабілітації, тому що доступ для імплантації LVAD був мінінвазивний і менш травматичний, ніж звичайна серединна стернотомія, яка вимагає обширного розрізу грудини. Також у пацієнта мінімізується спаєчний процес в перикарді, що полегшить доступ хірургам, які будуть в подальшому робити трансплантацію серця цьому пацієнту.