З Палестини до Києва задля надскладної операції на серці

Серпень, 23, 2018

Маші Абу-Румайла чотири з половиною роки. Вона народилася в Макіївці Донецької області. При народженні у неї встановили діагноз: критичний вроджений порок серця, функціонально єдиний шлуночок. Для порятунку життя дитини при таких вадах необхідно провести три операції на серці. Перші дві операції, в періоді новонародженості і в 4 місяці, були зроблені кардіохірургом Ігорем Мокриком, (на сьогодні – завідувач відділенням набутих вад серця в Інституті серця) у відділенні дитячої кардіохірургії ДУ “Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України” в Донецьку.
Коли почалася війна на Донбасі, Маша разом з сім’єю переїхала жити в Палестину, звідки родом її батько. Там вона перебувала під наглядом лікарів з дитячої кардіохірургічної клініки в Єрусалимі. Коли підійшов час робити третю, завершальну і найскладнішу операцію Фонтена, батьки вирішили знову звернутися до того ж лікаря і оперуватися в Інституті Серця.
Операція була виконана 8 серпня і пройшла успішно. Щаслива родина повертається додому.

Кардіохірург Ігор Мокрик: «Лікування дітей з важкими вродженими вадами серця вимагає тривалих, часто багаторічних зусиль. Кілька операцій, починаючи з періоду новонародженості; виходжування в реанімації і відділенні; патронаж і лікування в міжопераційному періоді … У цьому ланцюжку кожна ланка має величезний вплив на остаточний результат. Те, що Маша повертається до Палестини після успішно проведеної операції Фонтена в Україні – це успіх спільних зусиль не одного десятка фахівців з Донецька, Палестини і Києва. Від їх імені бажаю Маші і її родині миру і добра.»