Трансплантація серця у Львові

Липень, 4, 2020

Це вже третя пересадка в Україні за півроку. Пересадку здійснив проф.Борис Тодуров з командою лікарів Інституту серця МОЗ України. Величезна подяка львівським колегам на чолі з Олегом Самчуком (Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги).

Серце отиримав 57- річний Віктор з Житомирщини (машиніст у минулому), який свого часу переніс інфаркт. Його серце було вже збільшене втричі, фракція викиду – 15. Врятувати його могла лише трансплантація серця.

Ще в п’ятницю ввечері пацієнт перебував у Львівській операційній, де йому проводилась пересадка серця, в суботу вранці він вже дякував своїм рятівникам, а ввечері того ж дня гвинтокрилом ДСНС України був доставлений до Інституту серця у відділення інтенсивної терапії для подальшої реабілітації.

❤Щира і безмежна вдячність родичам пацієнта, які надали дозвіл взяти органи, щоб урятувати інших людей: ще двоє чоловіків отримали нирки
Команда лікарів Інституту серця: Борис Тодуров, Гаврил Ковтун, Ігор Кузьмич, Сергій Судакевич, Микола Гончаренко, Олександр Поступальський, Анна Мельник, Олексій Станішевський, Наталія Скрипка.