В Інституті серця відбулася конференція “Актуальні питання кардіології і кардіохірургії”
18 квітня 2019 року в Інституті серця МОЗ України відбулася п’ята щорічна реєстрова науково-практична конференція «Актуальні питання кардіології та кардіохірургії», організована за активної участі кафедр кардіохірургії, рентгенендоваскулярних і екстракорпоральних технологій та функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика. У роботі конференції взяли участь більше 130 лікарів-кардіологів, терапевтів, кардіохірургів, реаніматологів, анестезіологів, лікарів з функціональної діагностики. Мета форуму – ознайомити лікарів різних спеціальностей з інноваціями у галузі кардіохірургії та інтервенційної кардіології, впровадженими у практичну діяльність в Інституті серця МОЗ України.
З вітальним словом до учасників конференції виступив завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних і екстракорпоральних технологій НМАПО імені П. Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України, професор Борис Тодуров. Тематика пленарного засідання охоплювала новітні аспекти лікування термінальної серцевої недостатності з використанням пристроїв для механічної підтримки кровообігу, а також неокуспідизації клапанів аорти і легеневої артерії (Борис Тодуров), транскатетерного протезування аортального клапана (к.мед.н. Андрій Хохлов, Інститут серця МОЗ України), бездротових штучних водіїв ритму серця (к.мед.н. Олександр Грицай, Інститут серця МОЗ України), транслокації плечеголовних судин (к.мед.н., доцент Олег Зеленчук, НМАПО імені П.Л. Шупика).
Увагу аудиторії привернув також симпозіум «Нові можливості серцево-судинної профілактики», у якому взяли участь співробітники Академії. Професор кафедри сімейної медицини Вікторія Ткаченко розглянула сучасні підходи до серцево-судинної профілактики у пацієнтів з цукровим діабетом, а завідувач кафедри функціональної діагностики професор Олег Жарінов – аспекти електрокардіографічної діагностики та ведення пацієнтів з рідкісними варіантами шлуночкових тахікардій. Професор Валерій Батушкін (Київський медичний університет) розглянув у своїй доповіді особливості фонового лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів з фібриляцією передсердь з позиції міжнародних рекомендацій і особистого досвіду.
Матеріали конференції будуть детально висвітлені у часописі «Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія».