Едуард Соколов відсвяткував в Інституті серця 15 років життя з донорським серцем

Жовтень, 2, 2018

2 жовтня 2018 року харків’янин Едуард Соколов, який вже 15 років живе з пересадженим серцем, відсвяткував визначну річницю операції з трансплантації в столичному Інституті серця.
В теплій, сердечній атмосфері іменинник зустрівся з командою лікарів на чолі з директором Інституту серця Борисом Тодуровим, які у далекому 2003 році подарували йому друге життя, це була перша в Україні успішна трансплантація донорського серця. На присутніх чекав великий торт у формі серця, а повітряні кульки і велике число “15” під стелею підкреслювали урочистість події.
На зустрічі були присутні представники мас-медіа, для яких з нагоди події відбувся прес-брифінг. Під час брифінгу Борис Тодуров і його колеги не тільки згадували подробиці визначної для української медицини події, але й обговорювали сучасні проблеми трансплантології в Україні.
В інтерв’ю “Українському Репортеру” професор Борис Тодуров зазначив: “Всього в Україні було виконано вісім операцій з пересадки серця. Але ніхто з пацієнтів так довго не прожив, як Едуард Соколов. В середньому у Європі люди після трансплантації живуть 12-13 років. Едуард живе уже 15 років, і він сьогодні є візитною карткою нашої, української, медицини. Коли мене запитують на Заході про рівень нашої медицини, я відповідаю, що у мене є пацієнт, який вже 15 років живе після трансплантації серця. Ми довели, що після пересадки серця хворі можуть жити тривалий час. Це – люди соціально і фізично адаптовані, навіть через 15 років вони перебувають у гарній фізичній формі. Такий ось подарунок долі.”