Імплантація найменших в світі кардіостимуляторів в Інституті серця

Липень, 25, 2019

25 липня 2019 р. в Інституті серця МОЗ України вчергове було імплантовано найменший у світі кардіостимулятор Micra Medtronic пацієнтам з Києва (67 років) і Сум (56 років) з діагнозом постійна форма фібріляцій передсердь, брадисистолічний варіант.

На сьогодні загалом вісім цих унікальних пристроїв імплантовано в Інституті серця завідувачем відділення лікування порушень серцевого ритму Олександром Грицаєм (на фото внизу зліва), який є єдиним в Україні лікарем, сертифікованим для проведення таких операцій (перша така операція в Інституті серця відбулася в лютому цього року).

Набагато менший за звичайний кардіостимулятор і вагою менше 2 грам (1,75 гр), кардіостимулятор Micra TPS доставляється безпосередньо в серце через катетер, введений в стегнову вену. На відміну від звичайних процедур імплантації кардіостимуляторів, мініатюрний пристрій Micra не вимагає хірургічного розрізу і створення «кишені» для стимулятора під шкірою. На фото внизу в центрі показано кардіостимулятор Micra TPS поруч із звичайним кардіостимулятором.

Як зазначив завідувач Кафедрою кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НМАПО імені П. Л. Шупика, д.мед.н., член – кор. НАМНУ, проф. Борис Тодуров, Україна стала однією з трьох країн Східної Європи (після Польщі і Угорщини), де використовують цю сучасну технологію.

На операції були присутні лікар-кардіохірург Олександр Русанов (на фото внизу справа – разом із пацієнтом із Сум) і лікар-інтерн Вікторія Чередниченко (м. Суми), які мали можливість долучитись до імплантації унікального пристрою.