Команда Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим здійснила першу в Україні за 15 років трансплантацію серця у Ковелі

Грудень, 26, 2019

24 грудня 2019 року у лікарні міськрайонного територіального медичного об’єднання міста Ковеля команда лікарів Інституту Серця на чолі з директором Інституту професором Борисом Тодуровим успішно виконала трансплантацію серця реципієнту з вираженою дилятаційною кардіоміопатією. Ця операція стала першою в Україні за останні 15 років трансплантацією серця.

До команди професора Тодурова увійшли:

завідувач відділення трансплантації органів та тканин кардіохірург Гаврило Ковтун;

завідувач відділення інтенсивної терапії Ігор Кузьмич;

завідувач відділення штучного кровообігу та екстракорпоральних методів лікування Олександр Дружина;

завідувач відділення анестезіології Микола Гончаренко;

кардіохірург Антон Шпачук;

лікар-реаніматолог Євген Боярчук;

операційна сестра Наталя Копельчук.

Після операції професор Тодуров зазначив: “Наша трансплантація серця викликала великий резонанс і зацікавленість. Пацієнт в порядку, веземо його в Інститут серця. Подальше лікування і реабілітацію будемо проводити в Києві. Дякую всій команді за злагоджену роботу.”

Донором серця став пацієнт з важкою відкритою черепно-мозковою травмою в якого місцеві спеціалісти констатували смерть мозку. Родичі дали згоду на проведення операції з вилучення органів померлого для пересадки і цим самими врятували здоров’я та життя відразу трьом пацієнтам, адже лікарі Ковельської лікарні одночасно в іншій операційній успішно провели трансплантацію донорської нирки другій пацієнтці, а друга нирка була направлена літаком до Києва для порятунку ще одного пацієнта.