Кріоабляція відтепер в Інституті серця МОЗ України

Листопад, 11, 2022

Кріоабляція – найсучасніший метод лікування фібриляції передсердь – відтепер в Інституті серця МОЗ України.
Не зважаючи на продовження військових дій на території України, хірурги Інституту серця продовжують надавати медичну допомогу пацієнтам з порушеннями ритму за найвищими світовими стандартами.

11 листопада 2022 року відбулося проведення процедури кріоабляції – за допомогою якої високорезультативно лікується найпоширеніша аритмія – фібриляція передсердь.
Кріоабляція — нова, прогресивна, безпечна технологія, яка дозволяє лікувати фібриляцію передсердь (миготливу аритмію).

Процедура кріоабляціі:
Через кріобалон, що роздувається, вводиться охолоджувальна речовина для заморожування тканини та блокування небажаної електричної активності, що сприяє розвитку фібриляції передсердь (ФП). В ході процедури проводиться послідовна ізоляція легеневих вен.

На відміну від радіочастотної абляції ізоляція легеневих вен кріобалоном проходить за один прийом, що дозволяє отримати рівномірну ізоляцію із рівними межами, яка забезпечує стійкий та довготривалий ефект (низький ризик відновлення (рецидиву) аритмії після процедури).
Процедура кріоабляції добре переноситься пацієнтом.

Кріоабляція внесена у рекомендації Європейського товариства кардіологів з лікування Фібриляції передсердь 2020 року.

Команда:
Борис Тодуров, Олександр Грицай, Максим Зарецький, Ярослав Скибчик, Марина Косенко, Лидия Стеценко, Марія Слюбик, Тимофій Колесников, Євгенія Гайдамако.