Трансплантація серця в Інституті серця 29-річному пацієнту з Сумщини

Травень, 24, 2021

Вночі 24 травня в Інститут серця МОЗ України вчергове відбулася трансплантація серця. І це досі диво!
Ми кожного разу безмежно вдячні родичам померлих пацієнтів, які дають згоду на можливість врятувати інші життя за допомогою трансплантації органів їхніх близьких.

Молодий 29-річний хлопець із Сумщини страждав на дилятаційну кардіоміопатію і 3 роки спостерігався в Інституті серця. Трансплантація була єдиним шансом на продовження життя. І ось вона відбулась. Донором став пацієнт Київської обласної лікарні, якого вразив інсульт і, на жаль, лікарі не змогли його врятувати. Його обрала як донора єдина інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ), яка існує в Україні і автоматично поєднує реципієнтів з донорами. В ній більше 700 людей потребують пересадки.

Операцію на серці 29-річного хлопця виконала команда Інституту серця МОЗ України під керівництвом Гаврил Ковтун – Олег Лоскутов, Андрій Патола, Олександр Поступальський, Олександр Киряєв, Олександр Ревенко, Володимир Колесніков, Наталі Копильчук, Наталія Карпук. Кардіолог Анна Мельник.

Особливу подяку висловлюємо Керівнику центру трансплантації органів Київської обласної лікарні Михайлу Загрийчуку та Дмитру Ковалю, Генеральному директору Українського центру трансплант-координації.
Після трансплантації та переведення пацієнта з реанімації до відділення трансплантації органів, пацієнта чекатиме адаптація під постійним наглядом його лікуючого кардіолога Анни Мельник.

А ми радіємо ще одному прикладу того, що досвід та інновації дарують життя!