Про асоціацію

Заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Оксана Сивак зустрілася з представниками посольства Республіки Чехія в Україні, щоб узгодити питання надання технічної та благодійної допомоги для розвитку медицини в Україні.

Обговорили подальші кроки з підготовки фахівців із фізичної реабілітації в Україні та спеціалістів для національної системи крові України. Домовилися про можливості лікування важкохворих внутрішньо-переміщених осіб у Республіці Чехія. Представники Посольства Чеської Республіки в Україні Зденька Цаісова та Франтішек Троячек висловили готовність ділитися чеським досвідом у галузі виробничої та клінічної трансфузіології. Учасники розглянули питання про модернізацію обладнання.

За словами Оксани Сивак, головна проблема напрямку реабілітації – відсутність фахівців, здатних навчити людину постійно жити з отриманою травмою в реальному житті. Адже в Україні реабілітацію часто сприймають виключно як SPA-процедури у санаторіях.

Аналіз діяльності медичних закладів засвідчує, що навіть наявні ресурси не завжди використовуються ефективно. Міністерство активно працює щоб забезпечити реалізацію стратегії, коли кошти мають йти за пацієнтом.

«В Україні маємо значний потенціал для розвитку напряму реабілітації. Лікарні не потрібно скорочувати або закривати. Варто зосередитись на ефективності використання наявних приміщень, кадрового потенціалу, матеріальних ресурсів. Ми вже аналізуємо діяльність закладів охорони здоров’я, які можемо перепрофільовувати», – зазначила Оксана Сивак.

Зустріч ініційована Громадською організацією «Ініціатива Е+», яка з вересня спільно з проектом сприяння розвитку медицини «Medevac» посольства Республіки Чехія в Україні реалізує проект технічної і благодійної допомоги у розвитку медицини.

У межах співпраці планується розпочати пілотний проект щодо створення сучасного тренінгово-реабілітаційного відділення у Києві.