Сходження заради життя

Вересень, 28, 2019

28 вересня 2019 року відбулася визначна подія для всіх, хто має відношення до трансплантології в Україні – група з близько тридцяти українців з пересадженими органами підкорили найвищу вершину України – Горверлу.

Це надзвичайне сходження було організоване «Всеукраїнською платформою донорства iDonor» і мало на меті привернути увагу суспільства, влади, медичної спільноти до проблем донорства в Україні.

Серцем заходу, безперечно, стала Ірина Заславець, засновниця і голова iDonor, саме її зусиллями разом з іншими активістами ця акція стала можливою. Сходження зайняло близько чотирьох годин, серед «альпіністів» були пацієнти з пересадженим серцем, нирками, печінкою тощо. Безумовно, їх супроводжували рятувальники і лікарі, зокрема фахівці Інституту серця – завідувач відділенням патології міокарду та трансплантації органів і тканин Гаврило Ковтун, кардіохірург Андрій Патола, кардіолог Анна Мельник та анастезіолог Юлія Оверко.

Емоції переповнювали учасників сходження, і, без сумніву, відлуння цієї події сприятиме розвитку донорства та трансплантології в Україні.