Операція з імплантації штучного серця

Липень, 12, 2016

Трансплантація серця є «золотим стандартом» у лікуванні термінальної стадії серцевої недостатності. Але з існуючих на сьогоднішній день правових перешкод щодо трансплантації серця в Україні, єдиним рішенням для хворих є хірургічний «міст» до трансплантації – операція з імплантації штучного серця.

Вперше в Україні пацієнту з діагнозом ДКМП (дилатаційна кардіоміопатія) було імплантовано “штучне серце” – високотехнологічна розробка німецької компанії Berlin Heart, що забезпечує пацієнту повну циркуляторну підтримку в той час, коли рідне серце на це не здатне. Імплантується всередину і працює від електрики. Вироблений з титану мотор з турбіною, що постійно обертається у магнітному полі, та за допомогою силіконових та графітових труб під’єднаний до верхівки лівого шлуночка та аорти, здатний тривалий час підтримувати життя пацієнта, даючи йому можливість дочекатися донорської трансплантації серця.

Вдалу операцію для Павла Дорошка, пацієнта з Харкова, здійснила команда Інституту серця МОЗ України під керівництвом директора Інституту Бориса Тодурова та спільно з професором з Німеччини Крістофом Шмідом (Christof Schmid).
Символічно, що пересадку механічного серця виконала та сама команда лікарів, яка у 2001 році провела першу в Україні трансплантацію серця.

Право на проведення імплантації штучного серця фахівці Інституту серця отримали, пройшовши відповідну сертифікацію в Німеччині.

На даний час в Європі більше 300 пацієнтів знаходяться на штучній підтримці кровообігу, багато хто з них більше двох років. Термін служби такого серця не обмежений, деякі пацієнти живуть з ним вже більше 8 років.