В Києві відбулася ІІ Міжнародна конференція «Реконструктивна хірургія серця»
23-24 листопада 2017 р. в Києві відбулася друга Міжнародна конференція «Реконструктивна хірургія серця». Організатором заходу виступив Інститут серця МОЗ України, який відзначає 10-річчя з дня заснування.
У заході взяли участь провідні кардіохірурги із США, Німеччини, Литви, Великобританії, Білорусі, Польщі, Румунії, Греції, Грузії, Молдови. Почесними гостями конференції стали Президент Європейської асоціації кардіоторакальної хірургії Маріан Зембала; голова Фонду «Калангос» Афксендіос Калангос.
«Ми зібрали лідерів з європейських країн і з Америки для того, щоб обговорити проблеми, що хвилюють їх і нас, тому що саме серцево-судинні захворювання залишаються лідируючими, і більшість людей вмирають саме через них, а в Україні ця цифра в два рази більше, ніж в Європі. Є над чим попрацювати. Є нові технології, які розробляються в світі, вони змінюють уявлення про ту кардіохірургію, яка існувала ще п’ять років тому – все стає мініатюрним, ендоваскулярним, малотравматичним, але, в той же час, і дуже дороговартісним…
Ці технології на порядок дорожче, ніж ті, які ми використовували кілька років тому. Ось чому ми обговорюємо ці технології, слухаємо доповіді наших колег, презентуємо свої результати і знаходимо оптимальні рішення для нас, українських кардіохірургів, які дозволять рятувати якомога більше українських пацієнтів при тому бюджеті і при тих можливостях, які є сьогодні», – зазначив Генеральний директор Інституту серця, професор Борис Тодуров.
Під час конференції Борис Тодуров презентував статистичні дані та інноваційні науково-технологічні досягнення фахівців Інституту серця у лікуванні пацієнтів із захворюваннями серця і підкреслив, що за 10 років свого існування Інститут серця перетворився на провідний кардіохірургічний центр, що не поступається сучасним кардіохірургічним клінікам світового рівня. Це передусім стало можливим завдяки співпраці з іноземними партнерами, серед яких Маунт Сінай (США), Фонд Калангоса (Швейцарія), Сілезький Центр Серця (Польща), Університетський Шпиталь Каунаса (Литва). Фахівці Інституту серця не лише залучили до України інноваційні техніки кардіохірургії, а й самі стали носіями передового досвіду, яким на постійній основі обмінюються зі своїми зарубіжними колегами.
Завдяки запровадженню новітніх технологій кількість оперативних втручань, які проводять в Інституті серця, вдалося збільшити майже в 2,5 рази: із 2490 (у 2011 р.) – до понад 6000 (у 2017 р.). Саме в Інституті серця вперше в Україні було здійснено імплантацію механічного серця, ультразвукову декальцинацію клапану, імплантовано біодеградуючий стент у коронарну артерію, ендоваскулярне протезування аорти при аневризмі дуги аорти та інші унікальні операції.
Алан Стюарт (клініка Маунт Синай Шпиталь, Нью-Йорк, США), який вдруге приїжджає до України в Інститут серця, підкреслив: «Рівень підготовки українських лікарів – фантастичний. Я дуже вражений їх професійною підготовкою. Адже не зважаючи на відсутність необхідного обладнання, українські кардіохірургі умудряються виконувати унікальні операції».
Конференція відбувалась в дружній атмосфері; лунали цікаві доповіді і палкі дискусії. Не менш цікавою і плідною була дитяча кардіохірургічна сесія. Конгрес виявився не просто циклом доповідей видатних кардіохірургів – це була зустріч однодумців, майстрів своєї справи; зібралася спільна світова команда, яка понад усе прагне рятувати людські життя.
– Сучасна кардіохірургія в світі розвивається високими темпами, – наголосив Борис Тодуров. – Тому нам потрібно підтримувати цей рівень, стежити за новаціями, запроваджувати їх у нашій сфері, аби рятувати життя людей. Тому ми готові й надалі поглиблювати нашу співпрацю в світі, обмінюватися професійним досвідом, інформацією, спільними розробками та апробацією інноваційних методик.
Під час конференції з доповідями про сучасні досягнення у кардіохірургії виступили наступні закордонні фахівці:
Проф. Др. Майкл Зембала, Президент Європейської асоціації кардіоторакальної хірургії, Центр Серця Сілезії, Забже, Польща;
Проф. Др. Афксендіос Калангос, Шпиталь Мітера, Афіни,Греція;
Др. Алан Стюарт, Маунт Синай Шпиталь, Нью-Йорк, США;
Проф. Др. Рімантас Бенетіс, Університетський Шпиталь Каунаса, Литва;
Проф. Др. Жан Боше, Париж, Франція;
Проф. Др. Девід Андерсон Гайс Шпиталь, Лондон, Велика Британія;
Проф. Др. Рюдгер Ланге, Університетський Шпиталь Мюнхена, Німеччина;
Проф. Др. Торстен Левалтер, Університетський Шпиталь Бонна, Німеччина;
Проф. Др. Цветомир Луканов, Університетський Шпиталь Гайдельберга, Німеччина;
Др. Ніколас Тсилимпарис, Університетський Шпиталь, Гамбург, Німмечина;
Проф. Др. Йоахім Фотіадіс, Інститут Серця, Берлін, Німмечина;
Проф. Др. Томаш Мрочек, Університетський Шпиталь Кракова, Польща;
Др. Роман Пшибильскі, Центр Серця Сілезії, Забже, Польща;
Др. Міхал Хавранек, Центр Серця Сілезії, Забже, Польща;
Проф. Др. Марек Гірлотка, Центр Серця Сілезії, Забже.