Надскладна та унікальна реконструктивна операція на серці 13-річного хлопця з синдромом Марфана

Серпень, 31, 2018

У четвер, 30 серпня 2018 р. у ДУ “Інститут серця МОЗ України” всесвітньо відомий кардіохірург, професор Рімантас Бенетіс спільно з професором Борисом Тодуровим у стінах Інституту провели надскладну операцію з реконструкції кореню аорти – корекції стулок клапанів та заміну частини аорти.

Пацієнт з рідкісним генетичним захворюванням – синдромом Марфана, у свої 13 років має зріст 195 см та патологію сполучної тканини, що у нього проявилася дилатацією (патологією) кореня аорти та висхідної аорти, пролабуванням стулок мітрального клапану зі значною  мітральною регургітацією та деформацією грудної клітки. Лікарями була виконана модифікована операція Девіда, що дозволила пацієнту зберегти свій  аортальний клапан, після чого була виконана пластика мітрального клапану. В результаті проведеного хірургічного лікування, дитині вдалося зберегти свої власні клапани серця.

Операція тривала шість годин і була успішною – післяопераційна діагностика підтвердила високу якість роботи хірургів. Це надасть можливість дитині розвиватися без загрози повторних операцій та необхідності пожиттєво приймати спеціальні ліки.
У лікувальному процесі брали участь лікарі Інстуту серця, які раніше протягом двох тижнів стажувалися та навчалися у очолюваному професором Бенетісом кардіохірургічному центрі у Литві.

Довідка:
Професор Рімантас Бенетіс багато років очолює кардіохірургічну клініку Каунаса, яка є базою експертного центру ЄС з реконструкції клапанів серця та реконструкції кореню аорти. Рімантас Бенетіс – один з тих, хто брав участь в лікуванні легендарного Миколи Амосова – основоположника сучасної школи української кардіохірургії. Рімантас Бенетіс має успішний досвід виконання реконструкції кореня аорти: здійснив понад 300 таких операцій.