Інноваційна операція в Інституті серця
Листопад, 17, 2023
Чому лікарі мають постійно навчатись та обмінюватись досвідом? Тому що медицина, а особливо кардіохірургія, постійно розвивається та оновлюється в пошуках кращих варіантів лікування кардіо хворих.
Наша задача не тільки прооперувати, а найголовніше – дати можливість повноцінного життя після!
Вузьке аортальне кільце є складною проблемою в хірургії аортального клапана. В цій анатомічний ситуації є неможливим імплантувати пацієнтові протез відповідного розміру. Цей підхід дозволяє ефективно збільшити кільце та імплантувати пацієнтові клапан відповідного розміру.
Лікарі Інституту мали можливість разом з автором зробити цю операцію на анатомічному препараті. Як результат, були відпрацьовані усі дрібні деталі втручання, які, згодом, і визначають його успіх.
І ось, через 3 тижні до Відділення набутих вад поступила пацієнтка із тяжким стенозом аортального клапану на фоні вузького кільця. В минулому пацієнтка перенесла тяжку супутню патологію, яка значно ускладнювала кардіохірургічну операцію.
Команда кардіохірургів прийняла рішення зробити протезування аортального клапана із розширенням кореня аорти методом Y-incision. Операція пройшла вдало. Єхокардіограма показує відмінний результат. Пацієнтка готується до виписки.
Команда Інституту серця:
Кардіохірурги – Ігор Мокрик, Юрій Харенко, Дмитро Гарбуз, анестезіолог Микола Гончаренко, перфузіолог Наталя Льовіна, реаніматологи Олексій Станішевський та Євген Боярчук, операційна сестра Наталя Скрипка.
кардіолог Марія Хасанзаде.